Przejdź do treści

O gabionech

Gabiony (gabionové koše) jsou ideálním řešením pro výstavbu moderního a funkčního oplocení. Spojení oceli s kamenem, kamenivem nebo libovolně zvoleným výplňovým materiálem nám dává efektní, solidní, trvalou a výjimečnou formu oplocení, která současně poskytuje neomezené možnosti aranžování podle vašich individuálních nápadů.

 

Naše gabiony perfektně ladí s budovami s moderním designem a uplatňují se také v tradiční krajině. Proto jsou dnes tak oblíbeným a zajímavým způsobem úpravy prostoru.

 

 

K vyplňování gabionových košů se běžně používá žula, rula nebo oblázky, je to však pouze návrh, protože druh použité výplně závisí na individuálním vkusu a přání Zákazníka.


Naše výrobky se vyznačují moderním designem, nejvyšší kvalitou a zárukou spokojenosti na dlouhá léta používání. Důkazem toho je trvanlivost materiálu používaného při jejich výrobě:

  • svislé tyče Ø 5 mm
  • vodorovný U-profil 20x8x2 mm
  • žárové zinkování podle normy PN-EN ISO 146

Gabionové koše vyráběné firmou GabionTech se díky technologii tavného a nikoli tlakového svařování a splněním všech norem v rozsahu ochrany proti korozi vyznačují velmi vysokou odolností vůči povětrnostním podmínkám a mechanickému poškození. Použitím žárového zinkování nevyžaduje instalovaný plot žádnou údržbu po mnoho let a výplň zajišťuje výbornou akustickou izolaci.


V souladu s rostoucími potřebami našich zákazníků máme v naší nabídce možnost práškového nátěru gabionových košů na libovolnou barvu z palety RAL, což znamená velmi zajímavé výsledky aranžování. 

Naše gabionové koše jsou spojeny pouze šrouby a spojovacími prvky z nerezové oceli a způsob jejich rozmístění chrání gabiony optimálně proti deformaci v důsledku působení velkých rozpěrných sil.

 

 

Jako výrobce zajišťujeme také poradenství a komplexní montáž gabionových košů bez výplně nebo s libovolnou výplní podle vašeho výběru. Ke každému projektu přistupujeme individuálně a zohledňujeme všechny vaše potřeby a očekávání.

 

Gabiony jsou naším koníčkem a jediným prvkem, který omezuje jejich využití v našem prostoru, je představivost.